A szülőség egy folyamatos kölcsönös tanulás

Hiszem, hogy minden gyermekben ott rejlik nagyon sok lehetőség, képesség és csodálatos tulajdonságok sokasága. Ha egy egyszerű felismerés megszületik bennünk, hogy mennyit tanulhatunk tőlük felnőttként is, máris hozzájárultunk a növekedésükhöz és a teljes kibontakozásokhoz. Sokszor tapasztalom, hogy szülőként még sokszor mindig az az elképzelés dominál, hogy szülőként tanítanunk kell gyermekeinknek különböző szabályokat, készségeket, tudást kell […]

Hiszem, hogy minden gyermekben ott rejlik nagyon sok lehetőség, képesség és csodálatos tulajdonságok sokasága.

Ha egy egyszerű felismerés megszületik bennünk, hogy mennyit tanulhatunk tőlük felnőttként is, máris hozzájárultunk a növekedésükhöz és a teljes kibontakozásokhoz.

Sokszor tapasztalom, hogy szülőként még sokszor mindig az az elképzelés dominál, hogy szülőként tanítanunk kell gyermekeinknek különböző szabályokat, készségeket, tudást kell adnunk nekik sokféle témában.

Viszont fontos azt felismerni, hogy a szülőség egy folyamatos tanulás és a gyerekek minden pillanatban tanítanak nekünk valami értékeset.

Csak, hogy néhány ilyet említsek:

  1. A kisgyerekek természetesen viselkednek. Amit éreznek, azt ki is fejezik. MI felnőttként sokszor túlkontrolláljuk az érzéseinket és már nem is igazán tudjuk azonosítani mit is érzünk, kifejezni meg még nehezebb. Tanuljuk meg tőlük, hogy az érzéseket ki lehet fejezni. Ami bennünk van, azt ki szabad mutatni és ezáltal meg tudunk szabadulni tőle, ahelyett, hogy hosszan magunkban tartanánk őket.
  2. A kisgyerekek a jelen pillanatban élnek. Egyik pillanatban még sírnak, a másikban már újra vidáman játszanak, pedig a könnyek még fel sem száradtak az arcukról. Tanuljuk meg tőlük, hogy hogyan éljünk a jelen pillanatban!
  3. Egy csecsemő automatikusan elvégez minden mozgást, amire szüksége van. Felnőttként még akkor sem állunk fel vagy kezdünk valami mozgásba, amikor már jelez a testünk. Figyeljünk fel a testünk jelzéseire és vegyünk példát gyermekeink természetes mozgásairól.

Minden életkornak megvannak a maga tanulási folyamatai, amiben természetesen tapasztalatunkkal és érettségünkkel támogatjuk gyermekeinket, de mindig emlékezzünk és figyeljünk fel rá, hogy ugyanúgy minden életkorban megvan az, amit mi tanulhatunk tőlük.

Ha ilyen és hasonló írásokat szeretnél olvasni, akkor kövesd a blogunkat.

Csatlakozz a Facebook csoportunkhoz, hogyha szeretnél rendszeres orvosi és pszichológiai tippeket kapni a gyermekeddel kapcsolatban.

Fedezd fel önmagad, találd meg az egyensúlyt!

🌿 Ayurveda a testi egészségért | 🧘 Pszichológia a lelki harmóniáért
Iratkozz fel most, és azonnal kapsz egy személyre szabott útmutatót az egészségesebb és kiegyensúlyozottabb élethez!

Feliratkozas_form_ZopeBiri